Fiji ia aur la Tokyo 2020

După o finală intensă împotriva Noii Zeelande, echipa de rugby în șapte din Fiji a câștigat aurul la Tokyo 2020 la categoria rugby în șapte masculin.

Aceasta își menține avansul pe care l-a luat în urmă cu cinci ani, la Jocurile Olimpice de la Rio 2016, după ce a câștigat titlul olimpic inaugural la rugby în șapte.

Flying Fijians au condus cu 12-27 în fața celor de la Flying Fijians, care au luat argintul. Podiumul a fost completat de Flying Fijians, care a luat bronzul după ce a învins Marea Britanie cu 12-17.

Tokyo 2020 rugby feminin

Mâine, joi, se dă startul competiției feminine, la care participă următoarele echipe: Japonia, Australia, Noua Zeelandă, SUA, Canada, Brazilia, Marea Britanie, Kenya, Fiji, China, Rusia și Franța.
Încă trei zile intense de rugby ne așteaptă pentru a încorona cea mai bună echipă de rugby feminin.